Pobieranie filmów z Youtube

Jest to zagadnienie przy którym dość często pojawiają się problemy i o które równie często jestem pytany. Poniżej przedstawiam moje sprawdzone sposoby, aby ściągnąć sobie film z Youtube.

 1. Zdecydowanie najbardziej podoba mi się pomysł strony www.kickyoutube.com. Jest absolutnie najprostszą i najszybszą metodą. Ich sztuczka polega na tym, że strona przyjmuje dokładnie ten sam system adresowania filmów co Youtube (w sensie parametrów przekazywanych do serwera http w adresie URL). Dzięki temu mając na przykład taki adres filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=uvb-1wjAtk4

aby przejść do panelu sterującego pobieraniem i konwersją, jedyne co musimy zrobić to wpisać słowo “kick” do adresu URL:

http://www.kickyoutube.com/watch?v=uvb-1wjAtk4

Pomysł ten został wykorzystany również przez konkurencyjne serwisy, i tak, żeby było jeszcze łatwiej zapamiętać, co należy dopisać można używać abcyoutube.com

http://www.abcyoutube.com/watch?v=uvb-1wjAtk4

 1. Osobiście czasem używam również następujących stron - trzeba tam wkleić adres URL z Youtube:

  • http://dirpy.com - zdecydowanie polecam ze względu na szybkość działania i wysoką jakość zwracanych plików mp3

  • http://c01.filsh.net - solidny serwis, działa nieco wolniej niż ww., jakość również wysoka, strona po niemiecku

  • http://zamzar.com - bogactwo opcji, konwersja do wielu formatów, ale trzeba podać adres e-mail

 2. Używanym przeze mnie programem do konwersji z FLV do dowolnego formatu jest FormatFactory. Jest to program darmowy, łatwy i szybki w obsłudze o bardzo dużej liczbie obsługiwanych formatów.

 3. W kategorii programów pobierających film z Youtube polecam polskie rozwiązanie: FreeVideoDownloader do pobrania z http://www.pazera-software.pl/products/free-video-downloader/

 4. Wartym polecenia jest również rozszerzenie Firefox’a - Video DownloadHelper. Dodaje on do interfejsu przeglądarki przycisk który umożliwia pobranie w postaci pliku FLV aktualnie oglądanego filmu. Istotną zaletą jest duża liczba obsługiwanych serwisów, nie tylko Youtube.

Oczywiście nie twierdzę, że wymienione wyżej sposoby są najlepsze. To po prostu sposoby, które sprawdzają się dla mnie, ale opisuję je tutaj z myślą, że mogą się przydać również komuś innemu.