Prosty sposób na pozbycie się reklam w GG

Przypadkowo odkryłem niesłychanie prosty, “nieinwazyjny”, całkowicie legalny i bezpieczny sposób na ukrycie reklam w GG wersji 8. Kiedyś w tym celu stosowałem blokady na poziomie aplikacji firewall - filtr portu 80 dla procesu gg.exe, ale spowalniało to logowanie się do GG, jak się okazuje są lepsze sposoby.

Aplikacja GG używa do wyświetlania reklam kontrolki widoku strony internetowej w Internet Explorer. Czyli za to, co pojawia się w mało lubianym prostokąciku zarówno w głównym oknie programu jak i okienku rozmowy odpowiada przeglądarka firmy Microsoft. Jeżeli tak, to wszystkie ustawienia przeglądarki również tyczą się okienka z reklamami. Wystarczy uruchomić Internet Explorer i z menu **Plik **wybrać Pracuj w trybie offline. Od tej pory GG przy próbie załadowania reklamy nieświadomie spowoduje pojawianie się okienka Internet Explorer’a z pytaniem czy pozostać w trybie offline. Klikamy tak i nie oglądamy reklam.

Sposób wydaje mi się ciekawy, bo zakładam, że większość osób do przeglądania stron używa innej przeglądarki niż Internet Explorer, więc włączenie trybu offline w przeglądarce Microsoft’u nie spowoduje żadnych dodatkowych uciążliwości.