Hello World :)

Witam na moim blogu technicznym poświęconym głównie tematyce związanej z informatyką oraz użytkowymi aspektami komputerów i Internetu. Jako „użytkowe aspekty” rozumiem takie, które są sprytne i prowadzą do tego, że różne czynności możemy wykonać szybciej i prościej czyli po prostu ułatwić sobie życie - bo właśnie do tego moim zdaniem powinny służyć komputery. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że blogów o tematyce IT jest już sporo, przy tworzeniu wpisów będę starał się uwzględniać:

  • Aby treść wpisu nie była powieleniem żadnego newsa znalezionego na innym blogu (sam nie lubię gdy w kilku serwisach czytam dokładnie o tym samym) - nie mam zamiaru zajmować się śledzeniem newsów - od tego są inne blogi i serwisy (np. osnews.pl) którym całkiem nieźle to wychodzi.
  • Aby treść wpisu była oryginalna - w ten sposób że na opisywany pomysł wpadłem sam i pochodzi on ode mnie, a jeżeli nawet podobne rozwiązania już istnieją to moje w znaczący sposób się od nich różni
  • Aby wpisy nie były trywialne - nie będę opisywać faktu, że pojawiła się kolejna wersja systemu Windows, albo że dodano nową funkcję GMail’a z Google Labs.
  • Nie wykluczam również od czasu do czasu jakichś własnych komentarzy czy przemyśleń Uśmiech

Blog kieruję do średniozaawansowanych użytkowników, choć zawsze będę starał się opisywać różne rzeczy tak, aby Ci mniej zaawansowani ale ambitni i kreatywni również skorzystali z moich pomysłów.